Co robić w Łodzi w Sylwestra i Nowy rok?

i

Autor: EC1

Co robić w Łodzi w Sylwestra i Nowy rok?

2021-12-31 7:33

Sylwestrowa wizyta w zoo, muzyczne show czy noworoczna wycieczka piesza po Arturówku i okolicach? Miasto przygotowało zestawienie najciekawszych wydarzeń w noworoczny weekend (31 grudnia - 2 stycznia). Zobaczcie, gdzie warto się wybrać.

Świąteczno-noworoczna promocja w łódzkim zoo

Łódzki Ogród Zoologiczny jest otwarty przez cały okres świąteczno-noworoczny. Każdy może w tym czasie skorzystać ze specjalnej promocji, przyjść na spacer i w tym wyjątkowym czasie spotkać się z podopiecznymi zoo.

Noworoczny spacer w zoo? Dlaczego nie! Łódzki Ogród Zoologiczny będzie czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 15:30. Na ten okres spółka przygotowała specjalną, świąteczną promocję – bilet normalny w cenie 10 złotych, ulgowy – 5 złotych. Promocja trwa do 9 stycznia.

Godziny otwarcia:

Zoo jest czynne w godzinach 9:00-15:30 (kasy czynne do 14:30)

Adres:

Kasy i wejście do zoo na czas budowy Orientarium są przeniesione na ul. Krzemieniecką.

Bałwan na środku drogi w Lesznie

Rodzinnie w EC1 Łódź

Czas między świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli sprzyja spędzaniu wspólnego, wolnego czasu w gronie rodziny. Można wybrać się na górkę z sankami lub długi spacer, ale jeśli jesteśmy amatorami cieplejszych plenerów, możemy wybrać się do EC1 przy ul. Targowej 1/3.

We wnętrzach pierwszej łódzkiej elektrowni miejskiej czekają na nas najnowocześniejsze w kraju planetarium, Centrum Nauki i Techniki oraz Ulica Żywiołów.

W sylwestra centrum będzie otwarte od godz. 10:00 do 14:30, z wyjątkiem planetarium, które będzie czynne godzinę krócej.

W drugi dzień nowego roku EC1 zaprasza dłużej, bowiem od godz. 10:00 do 19:00.

Radio Retro. Nieco swingowy koncert karnawałowy

2 stycznia o godz. 17:00 Teatr Muzyczny w Łodzi (ul. Północna 47/51) zaprasza na nietypowy koncert karnawałowy „Radio Retro”, w którym usłyszymy przeboje ubiegłego wieku w zaskakujących, swingowych aranżacjach Daniela Nosewicza.

W programie koncertu m.in. „Już nie zapomnisz mnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Copacabana”, „It Don't Mean a Thing”, „Cheek to Cheek”, „I Got Rhythm”, „Fly Me to the Moon” i „Something Stupid”.

Reżyserem koncertu jest Jakub Szydłowski pod kierownictwem muzycznym Daniela Nosewicza. Na scenie wystąpią:

Paulina Łaba-Torres – gościnnie, Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Patrycja Lenarczyk-Onasz, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marek Prusisz, Jakub Szydłowski.

Noworoczna wycieczka piesza

Dom Kultury „502" i Klub Turystów Pieszych „SALAMANDRA” zapraszają na wycieczkę noworoczną. Trasa będzie miała 12,5 km długości i powiedzie ze stacji Łódź Radogoszcz Zachód doliną Sokołówki, dalej ulicą Sianokosy przez Las Okręglik i Las Chełmy do Arturówka.

ZOBACZ TEŻ: Arturówek z nową plażą! "Szmaragdowa Riwiera" nabiera kształtu!

Wycieczka startuje w niedzielę, 2 stycznia o godz. 9:15. Miejsce zbiórki to kasy na dworcu PKP Łódź Kaliska. Stamtąd o godz. 9:29 grupa wyruszy pociągiem na stację na Radogoszczu, a dalej będzie już spacerować.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wycieczki z innego dworca, istnieje taka możliwość. Pociąg przed przyjazdem na Kaliski zatrzyma się wcześniej na stacjach: Łódź Widzew o godz. 9:12, Łódź Dąbrowa 9:16, Łódź Chojny 9:20, Łódź Pabianicka 9:23, a po drodze z Kaliskiego na Radogoszcz ma przystanek na stacji Łódź Żabieniec o godz. 9:33.

Ze względu na możliwe zmiany rozkładów jazdy MPK/PKP organizatorzy spaceru proszą śledzenie informacji na FB: www.facebook.com/SALAMANDRAktp

Informacje: tel. 509 758 139

Wycieczka ogólnodostępna i bezpłatna.

Wystawa „One mówią/Women talking"

W Sylwestra i w drugi dzień nowego roku Miejska Galeria Sztuki zaprasza na dwie wystawy grafiki litewskiej. Jest to efekt wieloletniej współpracy Wileńskiego Centrum Grafiki z łódzkimi artystami i instytucjami artystycznymi. Jest rzeczą symboliczną, że wystawy te odbywają się w ramach obchodów 30-lecia współpracy miast partnerskich Wilna i Łodzi. Mamy nadzieję, że te imprezy przyczynią się do zacieśnienia i rozwoju współpracy kulturalnej między oboma miastami.

Na wystawie zatytułowanej „One mówią”, prezentowanej w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, przedstawiono prace pięciu artystek – Eglė Kuckaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Birutė Zokaitytė, Eglė Vertelkaitė i Živilė Minkutė. Kolekcję łączy wyłącznie kobiecy głos artystek.

Często ich wypowiedzi są niewygodne i bolesne zarówno dla nich samych, jak i otoczenia. Jest to krytyka dogmatycznych stereotypów dotyczących statusu społecznego kobiety, stawianie pytań na aktualne i drażliwe tematy dotyczące własnej osoby i otoczenia oraz szukanie na nie odpowiedzi.

Kuratorkami wystawy są Jurga Minčinauskienė, Kristina Kleponytė-Šemeškienė.

Adres i godziny otwarcia:

Miejska Galeria Sztuki, ul. Wólczańska 31

31 grudnia, godz. 11:00-15:00

2 stycznia godz. 11:00-17:00

Sonda
Z którym z polityków chciałbyś spędzić Sylwestra?
Nasi Partnerzy polecają