Duża akcja policji w Łodzi. Zatrzymania na Retkińskiej i Strykowskiej!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Duża akcja policji w Łodzi. Zatrzymania na Retkińskiej i Strykowskiej! [ZDJĘCIA]

2021-01-15 13:27

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi jednego dnia, w dwóch różnych częściach miasta, zatrzymali trzy osoby, posiadające znaczne ilości środków odurzających. Zatrzymania były wynikiem wcześniejszych działań operacyjnych, mających na celu zwalczanie tego procederu. Cała trójka w przeszłości była już notowana. Grozi im do 10 lat za kratkami. Zostali tymczasowo aresztowani.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 12 stycznia 2021 roku na ulicy Retkińskiej, gdzie policjanci prowadzili obserwację wytypowanego bloku. Według ich ustaleń w jednym z mieszkań mogły znajdować się narkotyki. - Około godziny 17.00 zauważyli podejrzewaną 48-latkę, która stojąc przed klatką schodową trzymała torebkę foliową w dłoni, jednocześnie nerwowo się rozglądając. Funkcjonariusze podeszli do kobiety i wówczas poczuli wyraźną woń, charakterystyczną dla marihuany. 48-latka przyznała, że susz należy do niej - podaje policja.

ZOBACZ TEŻ: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

Późniejsze przeszukania wynajmowanego przez nią mieszkania doprowadziły do znalezienia i zabezpieczenia ukrytych w szafie jeszcze większych ilości narkotyków. Były to torebki z amfetaminą, mefedronem, kokainą i marihuaną, oraz 84 tabletki ekstazy. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów narkotyków, oraz wagę elektroniczną.

Kobieta, oraz jej 40-letni konkubent, zostali zatrzymani. Przy mężczyźnie kryminalni zabezpieczyli telefon komórkowy i ponad 6 tysięcy złotych. Oboje mają przeszłość kryminalną. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzja sądu zostali tymczasowo aresztowani. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Chciała zapłacić na poczcie rachunek, WYSZŁA W KAJDANKACH. Za to, CO ZROBIŁA może posiedzieć NAWET 10 LAT!

Zatrzymanie na Strykowskiej

Tego samego dnia około godziny 22.00 na ulicy Strykowskiej, kryminalni zatrzymali jadącego mitshubishi 32-latka, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków.

- Pierwsze sprawdzenia samochodu potwierdziły ich podejrzenia. W aucie znaleźli torebki z amfetaminą i suszem roślinnym o zapachu marihuany. Podejrzewany oświadczył, że narkotyki posiada na własny użytek. Policjanci nie poprzestali na tym, dokładnie przeszukali jego miejsce zamieszkania oraz pomieszczenia gospodarcze, w których odnaleźli kolejne narkotyki, wagę elektroniczną i tablice rejestracyjne figurujące w policyjnych bazach jako utracone. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli niespełna 16 gramów marihuany oraz ponad 70 gramów amfetaminy - informuje policja.

ZOBACZ: Był kurierem mafii oszukującej metodą "na wnuczka", choć o tym... NIE WIEDZIAŁ! Jak to możliwe?

32-latek w przeszłości był już notowany, teraz usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, jemu również grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji.

Śląskie: Włamał się do kiosku i ukradł... 16 zapalarek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany