Jeszcze niedawno straszył, dziś zachwyca! Tak zmienił się skwer na rogu ul. Kilińskiego i Rewolucji 1905 r.

i

Autor: UMŁ

Jeszcze niedawno straszył, dziś zachwyca! Tak zmienił się skwer na rogu ul. Kilińskiego i Rewolucji 1905 r.

2022-05-17 10:40

Skwer na rogu ul. Kilińskiego i Rewolucji 1905 r. w Łodzi zmienił się nie do poznania! Kiedyś "betonowa dżungla", dziś "zielona oaza". Zdjęcia pokazujące zmianę tego miejsca robią wrażenie, zobaczcie sami!

Patrząc na fotografie sprzed remontu i po, trudno uwierzyć, że to to samo miejsce. Skwer na rogu ul. Kilińskiego i Rewolucji 1905 r. w Łodzi przeszedł ogromną metamorfozę. Niegdyś "betonowa dżungla" zmieniła się w "zieloną oazę". W ramach inwestycji posadzono nowe drzewa, krzewy, byliny oraz pnącza.

Najbardziej charakterystycznym elementem nowego skweru są dwie duże altany - geometryczne konstrukcje o drewnianym, żeberkowym dachu widać już z daleka. "Za jakiś czas po grafitowoszarych metalowych filarach wspinać się będą pnącza, ale już dziś altany rzucają przyjemny półcień na stojące pod nimi ławki" - zwraca uwagę łódzki magistrat.

ZOBACZ TEŻ: Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato! [FOTO]

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!

Chodnik z betonowych płyt z elementami kostki kamiennej oddzielony jest od jezdni pasem zieleni. Wzdłuż ul. Kilińskiego wygospodarowano także przestrzeń na nieobecne tu wcześniej miejsca parkingowe.

ZOBACZ: Na Widzewie powstanie park wodny. Oto, jak będzie wyglądać!

Zmiany na skwerze objęły również to, co pod ziemią - wyremontowano kanalizację, sieci wodną i gazową, a w okolicznych kamienicach zainstalowano centralne ogrzewanie. Na ulicy przebudowana została również sieć elektryczna.

Wieczorem, na skwerze, klimatu dopełnia nowe oświetlenie.

CZYTAJ TEŻ: W Łodzi powstanie osiedle dla uchodźców z Ukrainy

Zobaczcie zdjęcia skweru sprzed remontu i po:

Sonda
Zgadzasz się z tym, że w miastach jest za mało zieleni?
Nasi Partnerzy polecają