Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z regionu łódzkiego! [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. icsilviu

Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej! [SZCZEGÓŁY]

2020-10-15 14:28

Z powodu koronawirusa dyspensa dla wiernych - tak ogłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Oznacza to, że uczestnictwo w niedzielnej mszy, jak i w święta, dla wiernych archidiecezji łódzkiej nie jest obowiązkowe. Do kiedy obowiązuje dyspensa? Szczegóły w materiale.

Jak czytamy w komunikacie Archidiecezji Łódzkiej, w związku z pandemią koronawirusa i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie, metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta. Dyspensa ta obowiązuje do dnia 15 listopada br. i tyczy się wszystkich wiernych archidiecezji łódzkiej i osób przebywających w tym czasie na jej terenie.

Koronawirus: Dyspensa dla wiernych w regionie łódzkim

Oto pełna treść komunikatu wydanego przez abp Grzegorza Rysia:

"Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe."

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Mieszkańcy Brzezin pozwali Archidiecezję Łódzką