Awantura o teren na Pienistej. Mieszkańcy łódzkiej Retkini nie chcą osiedla dla uchodźców

i

Autor: materiały prasowe

Łodzianie protestują

Awantura o teren na Pienistej. Mieszkańcy łódzkiej Retkini nie chcą osiedla dla uchodźców

2022-09-14 9:04

Mieszkańcy łódzkiej Retkini nie chcą na osiedlu domków dla uchodźców. Protestują przeciwko ich powstaniu na działce w trójkącie ul. Pienistej, Dennej i Rusałki. Caritas miałby wykupić teren pod budowę z 99-procentową bonifikatą, o czym zadecydować mają radni na dzisiejszej (14 września) sesji Rady Miasta.

O tym, że w Łodzi ma powstać osiedle dla uchodźców z Ukrainy mówi się już od kwietnia. Jego budowę zapowiedziała Archidiecezja Łódzka, a domki mają powstać na wyznaczonym przez Miasto terenie. Kiedy jednak przyszło do realizacji pomysłu, mieszkańcy zaczęli sprzeciwiać się budowaniu osiedla w ich okolicy. Pierwotnie miało powstać przy ul. Opalowej na Radogoszczu-Zachodzie, jednak w obliczu protestów, Caritas wraz z władzami Łodzi, zmienił lokalizację - jak się okazuje problem pozostał.

CZYTAJ TEŻ: Papież Franciszek dołożył się do zbiórki na budowę domów dla uchodźców w Łodzi

Kiedy mieszkańcy Retkini dowiedzieli się, że domki dla uchodźców mają pojawić się w obrębie ulic Pienistej, Dennej i Rusałki, również podnieśli larum i nie zgadzają się na takie zagospodarowanie terenu. Caritas miałby wykupić teren pod budowę z 99-procentową bonifikatą w cenie 6148 zł. Mieszkańcy są oburzeni, bo o planach dowiedzieli się "w ostatniej chwili", kilka dni przed podjęciem decyzji. W trybie pilnym zaczęli zbierać podpisy pod pismami mającymi na celu zatrzymanie inwestycji.

ZOBACZ: Łodzianin żyje w domu-cmentarzu: "Ja nie żyję, jestem chodzącym trupem". Dostrzegł go youtuber [WIDEO]

Sprawa ma się pojawić na dzisiejszej (14 września) sesji Rady Miasta. Wstępnie mówi się, że radni mają głosować nad zgodą na bezprzetargową sprzedaż działki z 99-procentową bonifikatą.

SPRAWDŹ: Najstarszą łódzką piekarnię wykończyła inflacja. Zamyka się po ponad 40. latach... Łzy i niedowierzanie

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”
Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Listen to "Tereny, które Rosjanie zdobywali w ciągu 3 miesięcy, Ukraińcy odbili w 3 dni - Gen. Mieczysław Cieniuch [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.