Łódź. Nożownik zaatakował ludzi na Piotrkowskiej. Ugodził w brzuch mężczyznę

2022-06-21 13:47
Łódź. Nożownik zaatakował ludzi na Piotrkowskiej. Ugodził w brzuch mężczyznę
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu usłyszał właśnie 28-latek, który kilka dni temu zaczepił na ul. Piotrkowskiej troje ludzi, a kiedy wywiązała się szarpanina, ugodził 38-letniego mężczyznę w brzuch. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło kilka dni temu tuż po północy. Z ustaleń policji wynika, że kiedy 38-letni pokrzywdzony wracał z pracy w towarzystwie dwóch kobiet, został zaczepiony przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Byli oni wulgarni, wykrzykiwali pod ich adresem obraźliwe słowa i nie reagowali na prośby, aby dali im spokój. W pewnym momencie pomiędzy 38-latkiem a jednym z napastliwych mężczyzn doszło do szarpaniny, podczas której nietrzeźwy (badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie) 28-latek nożem ugodził pokrzywdzonego w brzuch.

PRZECZYTAJ TEŻ: Plac zabaw spłynął krwią. To była egzekucja. Nie żyje obywatel Rosji, Ibragim R.

Policja zatrzymała 72-letniego mordercę. Badanie DNA rozwiało wątpliwości

"Sprawca zaraz po tym chciał zbiec, jednak dzięki zdecydowanej postawie kobiet oraz ofiary napaści został ujęty i tym samym nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci odnaleźli nóż, którego napastnik usiłował się pozbyć wyrzucając do kosza" - informuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Akcja policji na Wojska Polskiego. Matka z synem zatrzymani za handel narkotykami

28-latek usłyszał właśnie zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

SPRAWDŹ: Policyjny pościg ulicami Łodzi. Na tylnym siedzeniu 3-latka

Sonda
Czy umiesz bronić się przed napaścią?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE