Łódź. Nożownik zaatakował ludzi na Piotrkowskiej. Ugodził w brzuch mężczyznę

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Nożownik zaatakował ludzi na Piotrkowskiej. Ugodził w brzuch mężczyznę

2022-06-21 13:47

Zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu usłyszał właśnie 28-latek, który kilka dni temu zaczepił na ul. Piotrkowskiej troje ludzi, a kiedy wywiązała się szarpanina, ugodził 38-letniego mężczyznę w brzuch. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło kilka dni temu tuż po północy. Z ustaleń policji wynika, że kiedy 38-letni pokrzywdzony wracał z pracy w towarzystwie dwóch kobiet, został zaczepiony przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Byli oni wulgarni, wykrzykiwali pod ich adresem obraźliwe słowa i nie reagowali na prośby, aby dali im spokój. W pewnym momencie pomiędzy 38-latkiem a jednym z napastliwych mężczyzn doszło do szarpaniny, podczas której nietrzeźwy (badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie) 28-latek nożem ugodził pokrzywdzonego w brzuch.

PRZECZYTAJ TEŻ: Plac zabaw spłynął krwią. To była egzekucja. Nie żyje obywatel Rosji, Ibragim R.

Policja zatrzymała 72-letniego mordercę. Badanie DNA rozwiało wątpliwości

"Sprawca zaraz po tym chciał zbiec, jednak dzięki zdecydowanej postawie kobiet oraz ofiary napaści został ujęty i tym samym nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci odnaleźli nóż, którego napastnik usiłował się pozbyć wyrzucając do kosza" - informuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Akcja policji na Wojska Polskiego. Matka z synem zatrzymani za handel narkotykami

28-latek usłyszał właśnie zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

SPRAWDŹ: Policyjny pościg ulicami Łodzi. Na tylnym siedzeniu 3-latka

Sonda
Czy umiesz bronić się przed napaścią?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany