Łódź. Potrącił 24-latka na pasach, bo go nie widział? Ten szczegół przykuł uwagę policjantów

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Potrącił 24-latka na pasach, bo go nie widział? Ten szczegół przykuł uwagę policjantów

2022-03-03 8:28

Do potrącenia młodego mężczyzny doszło 1.03.2022 r. na przejściu dla pieszych na ul. Popiełuszki w Łodzi. Na miejscu zdarzenia policjanci zwrócili uwagę na jeden szczegół, upatrując w nim przyczyn wypadku.

Do potrącenia na ul. Popiełuszki w Łodzi doszło 1 marca 2022 r. około godziny 5:00 rano. Przybyła na miejsce policja ustaliła w rozmowie z uczestnikami wypadku, że kierujący skodą, na wyznaczonym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na tym przejściu 24-latkowi, potrącając go. W związku z odniesionymi obrażeniami pieszy trafił do jednego z łódzkich szpitali, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Mundurowi, przyglądając się skodzie, bardzo szybko doszli do wniosku, że główną przyczyną zdarzenia była całkowicie zaszroniona szyba czołowa, która w dużym stopniu ograniczała kierowcy widoczność. 48-latek stan pojazdu tłumaczył pospiechem oraz brakiem czasu na wcześniejsze przygotowanie skody do podróży" - podaje mł. asp. Jadwiga Czyż WRD KMP w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Horror na drodze w Kamocinie. W wypadku BMW i volkswagena zginął 24-latek. 2 osoby ranne [FOTO]

Atak nożownika na sprzedawcę sklepu w Medyce

Funkcjonariusze przebadali kierującego skodą na zawartość alkoholu – był trzeźwy, a samochód, którym się poruszał posiadał ważne badanie techniczne. Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy, a sprawę wypadku przekazali do Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym łódzkiej komendy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego przed sądem, grozi mu za to kara do 3 lat za kratkami.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?