Loty z Łodzi. Oto, dokąd polecimy latem i jesienią!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire /zdjęcie ilustracyjne

Loty z Łodzi. Oto, dokąd polecimy latem i jesienią!

2022-07-08 11:38

Z łódzkiego lotniska niemal codziennie latają samoloty czarterowe do miejsc, w których łodzianie lubią wypoczywać - do Turcji, Grecji i Bułgarii. A jeśli ktoś chce przedłużyć lato, to od października można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego Alicante lub wyskoczyć na weekend do Mediolanu czy Brukseli.

Jak podaje miasto, hitem tegorocznych wakacji na lotnisku w Łodzi jest Turcja. "Co tydzień cztery samoloty wypełnione do ostatniego miejsca wożą turystów do Antalyi na Riwierze Tureckiej. W tureckich kurortach czekają na nich hotele o wysokim standardzie z basenami i aquaparkami, ciepłe morze, piaszczyste plaże i antyczne zabytki" - czytamy na stronie łódzkiego magistratu. Dwa razy w tygodniu łodzianie latają do Grecji: na wyspę Rodos i na Kretę, a raz w tygodniu do Bułgarii.

ZOBACZ: Akcja na łódzkim lotnisku. Za samolotem leciały F-16. Te zdjęcia robią wrażenie! [FOTO]

Wyjazdy wakacyjne są droższe niż w ubiegłych latach. - To efekt wysokiej inflacji, wzrostu cen paliw i spadku wartości złotówki. Nie zniechęca to jednak łodzian do podróżowania. Po wakacjach w niepewnym czasie pandemii, chcą teraz wypoczywać w kurortach nad Morzem Śródziemnym i Czarnym. Wygrani są ci, którzy kupili wczasy zimą w ofercie first minute. Wczesna decyzja o zagranicznych wakacjach i wpłacenie zaliczki w biurze podróży, zagwarantowało im niezmienność ceny – mówi Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa lotniska w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łodzianin żyje w domu-cmentarzu: "Ja nie żyję, jestem chodzącym trupem". Dostrzegł go youtuber [WIDEO]

Polacy KLNĄ na drożyznę nad morzem. KEBAB 25 złotych! ZŁODZIEJSKIE Państwo!| Komentery

Sezon letnich czarterów z Łodzi potrwa do połowy października. A jeśli ktoś chce przedłużyć sobie lato, może skorzystać z nowych regularnych połączeń linii Ryanair, który ogłosił siatkę lotów na sezon zimowy.

Jesienne loty z Łodzi

Pod koniec października ruszy regularne połączenie do hiszpańskiego kurortu Alicante. Jesienią i zimą temperatura jest tam taka, jak w Polsce wiosną, dlatego niektórzy łodzianie wynajmują tam domy i apartamenty, by na wybrzeżu Costa Blanca przeczekać zimę. Samoloty do Alicante będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.

SPRAWDŹ TEŻ: Łódzkie: kąpieliska w Łodzi i okolicy. Gdzie nad wodę w Łódzkiem?

Od końca października można będzie polecieć z Łodzi do Mediolanu (trzy razy w tygodniu - poniedziałki, środy i soboty) i do Brukseli (2 razy w tygodniu – wtorki, soboty). W Mediolanie trzeba koniecznie zobaczyć najsłynniejszą w Europie katedrę Narodzenia św. Marii oraz fresk „Ostatnia wieczerza” Leonardo da Vinci, a także wpaść na mecz Interu Mediolan i A.C. Milan. W Brukseli trzeba pospacerować ulicami starego miasta, odwiedzić rzeźbę Maneken Pis, czyli siusiającego chłopca, zjeść mule z lampką wina i belgijskie frytki z majonezem.

CZYTAJ: Koncerty Łódź. Atrakcje na Piotrkowskiej przez całe lato!

Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?