Pedofil zatrzymany pod szkołą podstawową w Łodzi. Pokazywał dzieciom obrzydliwe rzeczy

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels /zdjęcie ilustracyjne

Pedofil zatrzymany pod szkołą podstawową w Łodzi. Pokazywał dzieciom obrzydliwe rzeczy

2022-03-31 13:39

Łódzka policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę notowanego w przeszłości za przestępstwa o charakterze pedofilskim. W marcu mężczyzna podjeżdżał pod jedną z łódzkich szkół podstawowych i siedząc w swoim aucie wołał dzieci, a następnie pokazywał im nagie zdjęcia.

Jak podaje policja, 25 marca 2022 roku na jeden z komisariatów wpłynęło zawiadomienie od dyrektora jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Górna. "Z przekazanej informacji wynikało, że przed jego placówką od jakiegoś czasu pojawia się mężczyzna, który na swoim telefonie komórkowym pokazuje uczennicom nagie zdjęcia kobiet. Policjanci potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze dotarli do osób, które były świadkami opisywanych sytuacji. Wnikliwa analiza uzyskanego materiału dowodowego pozwoliła na bardzo szybkie wytypowanie podejrzanego" - podaje kom. Marin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pabianice. Pedofil umówił się z 10-latką. "Pragnął stałego związku z dzieckiem"

Okazał się nim być 52-letni mężczyzna notowany w przeszłości za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Trzy dni po zgłoszeniu sprawy podejrzany mężczyzna zatrzymany został przez stróżów prawa w swoim mieszkaniu w dzielnicy Widzew. "52-latek przyznał się, że pokazywanie nagich zdjęć dzieciom sprawiało mu przyjemność" - dodaje policjant. Po otrzymaniu zarzutu dotyczącego prezentowania małoletnim czynności seksualnych, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 3 lat więzienia.

Troje dzieci zginęło w pożarze mieszkania w Starogardzie Gdańskim
Sonda
Czy boisz się o swoje dziecko?