Policja wraca do sprawy tejemniczego mordestwa sprzed 18 lat! Kim jest człowiek, którego prawie nagie zwłoki znaleziono w lesie?

i

Autor: Policja

Łódzkie: Z ziemi wystawała noga, zwłoki znalazła przypadkowa osoba. Policja wraca do TAJEMNICZEGO MORDERSTWA sprzed 18 lat!

2021-02-25 9:14

Policja wraca do sprawy tajemniczego morderstwa sprzed 18 lat i próbuje rozwikłać, kim jest ofiara. Do zbrodni doszło w 1993 roku. W lesie w gminie Pęczniew (powiat poddębicki) znaleziono prawie nagie zwłoki mężczyzny, który miał ślad prawdopodobnie od uderzenia w głowę. Ciało było przysypane ziemią i ściółką leśną, mogło tam leżeć kilka miesięcy. Na podstawie rekonstrukcji twarzoczaszki sporządzono rysopis mężczyzny. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości, a także okoliczności jego śmierci.

Był 7 lipca 1993 rok, godzina 14:00. Oczom przemierzającej las osoby ukazała się noga człowieka, wystająca z ziemi. Kiedy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że pod gałęziami, przysypane ziemią i ściółką leśną, znajdują się zeszkieletowane zwłoki nieustalonej tożsamości i płci. Jak opisuje policja, zwłoki ubrane były jedynie w majtki i skarpetę. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia sugerowały mechaniczne uszkodzenie czaszki.

ZOBACZ: ZGROZA! Napaść na tle seksualnym na Pomorskiej w Łodzi. WIDZIELIŚCIE TEGO MĘŻCZYZNĘ? [FOTO]

Sekcja zwłok wykazała, że zamordowany to mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrostu około 182 cm.

Aleksander Doba nie żyje

- Z uwagi na zaawansowany proces rozkładu zwłok ustalono, że od zgonu i ukrycia zwłok upłynęło co najmniej kilkanaście miesięcy. Górnej granicy przebywania zwłok w tych warunkach nie da się dokładnie oznaczyć, wydaje się jednak, że nie przekracza ona 2 – 3 lat - podaje policja.

CZYTAJ: Łódź: POTWORNA ZBRODNIA w akademiku na Lumumbowie. Podejrzany o GWAŁT I ZABÓJSTWO studentki UŁ zatrzymany po latach w Rosji

Do chwili obecnej w toku postępowania nie zdołano ustalić danych osobowych zamordowanego mężczyzny. Wykonano rekonstrukcję przypuszczalnego wyglądu twarzy zamordowanego mężczyzny. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Zespołu do spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu i apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości, jak i okoliczności śmierci mężczyzny.

Oto rysopis mężczyzny na podstawie rekonstrukcji twarzoczaszki:

Policja wraca do sprawy tejemniczego mordestwa sprzed 18 lat! Kim jest człowiek, którego prawie nagie zwłoki znaleziono w lesie?

i

Autor: Policja

Wiek: 30/35-45/ latWzrost: prawdopodobnie wysokiBudowa ciała: prawdopodobnie szczupła

Włosy: jasne, dość duże prawdopodobieństwo występowania włosów w odcieniu rudawym, kształtu lekko falistego

Czoło: średniej wysokości i szerokości o zaznaczonych wyraźnie kresach skroniowych

Brwi: dość obfite, być może kształtu lekko łamanego, w jasnym odcieniu/ podobnym jak włosy głowy

Oczy: barwy jasnej/ być może szaro-niebieskiej/ z lekką, a nawet średnio wykształconą fałdą powieki górnej.

Nos: dość długi, najprawdopodobniej lekko garbaty z widocznym w górnej okolicy garbkiem, wąski w okolicy nasady i górnej części, a szerszy w dolnej okolicy, gdzie był prawdopodobnie przypłaszczony z powodu doznanego urazu.

Usta: warga górna: nie wysoka ale silnie uwypuklona z uwagi na silną prodoncję w obrębie uzębienia. Spowodowało to najprawdopodobniej niedomykanie się czerwieni wargowej ust, a tym samym (być może) widoczne były centralne siekacze szczęki z przerwą między nimi tzw. "furtką".

Bródka: średniej wielkości o zaznaczonych okolicach kątów żuchwy i lekko przypłaszczonej okolicy podstawy. Z uwagi na dość silne zaznaczenie wyniosłości bródkowej bródka w całościowym ujęciu sprawiała wrażenie tzw. "energicznej".

Uzębienie - zachowane jest w znakomitej większości uzębienia szczęki i żuchwy bez w większym wymiarze leczenia stomatologicznego. Cechami wybitnie charakterystycznymi są dwie koronki – prawdopodobnie złote – jedna w szczęce, druga w żuchwie oraz tzw. Furtka.

CZYTAJ TEŻ: Galeria Łódzka: Policjantka przyłapana na... kradzieży?! WSZYSCY W SZOKU! Konsekwencje będą surowe

Cechy charakterystyczne: zdecydowanie jasna lub nawet bardzo jasna pigmentacja włosów głowy, oczu i skóry twarzy, w przypadku przynależności osobnika do typu teutońskiego. Natomiast w przypadku przynależności osobnika do typu czuchońskiego, co jest mniej prawdopodobne, pigmentacja wszystkich wyżej wymienionych elementów zewnętrznej budowy ciała byłaby ciemniejsza.

Na podstawie zebranego materiału oraz stwierdzonych koron nazębnych (prawdopodobnie złotych) domniemywa się, że denat był obywatelem jednego z państw rosyjskojęzycznych.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości denata lub okolicznościach jego śmierci proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy ul. Lutomierskiej 108/112 pod nr telefonu 47 841-21-30 w godzinach 8-16 lub cało dobowo pod nr tel. 112 bądź TELEFON ZAUFANIA 42 651-50-07 Wydziału Kryminalnego.

ZOBACZ: 17- i 20-latek zatrzymani za propagowanie faszyzmu. To oni grozili śmiercią aktywiście z Koluszek?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany