Producent palet i jego żona spłonęli w aucie na leśnej drodze. Policjanci podejrzewają, że to zabójstwo

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Zostali zamordowani?

Producent palet i jego żona spłonęli w aucie na leśnej drodze. Policjanci podejrzewają, że to zabójstwo

2022-07-18 16:50

Producent palet spod Sieradza i jego żona spłonęli w samochodzie na leśnej drodze. Tragedia wydarzyła się 18 lat temu, ale do tej pory nie ustalono, co tak naprawdę się stało. Sprawą na nowo zajęli się policjanci z Archiwum X. Funkcjonariusze apelują o pomoc do osób, które mogą coś na ten temat wiedzieć.

Sprawa sięga 2004 roku. W lutym, na leśnej drodze w miejscowości Jamnice koło Brzezin w powiecie kaliskim w woj. wielkopolskim ktoś natknął się na całkowicie spaloną skodę favorit. Wewnątrz wraku na miejscach kierowcy i pasażera były widoczne szczątki ludzkie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona, którzy mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia, na terenie powiatu sieradzkiego.

Miejscowi funkcjonariusze ustalili, że para dzień wcześniej wyjechała z domu żeby odwiedzić rodzinę w Jamnicach. Nigdy tam jednak nie dotarli.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gwałt i zabójstwo studentki w łódzkim akademiku. Brakowało 5 lat, by sprawa się przedawniła! Mirosław Ż. wpadł przez... własnego syna

Mafia śmieciowa zakopywała odpady w Przemęckim Parku Krajobrazowym

Samochód stał na leśnej drodze. Biegli nie stwierdzili żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej, które mogły spowodować pożar. Doszli jednak do zaskakujących wniosków, że szyby auta były opuszczone, pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna. Ustalono również że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła.

ZOBACZ: Śmierć młodego policjanta na służbie. Zginął w koszmarnym wypadku

"Policjanci z Archiwum X szczegółowo przeanalizowali całą sprawę. Drobiazgowo zapoznali się z opiniami biegłych. Na tej podstawie przyjęli wersję, że ktoś mógł mieć motyw żeby zamordować Zdzisława i Halinę B." - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Funkcjonariusze apelują o pomoc do osób, które mogą coś na ten temat wiedzieć. Informacje można kierować mailowo: archiwum.x@po.policja.gov.pl lub telefonicznie: 572 900 236.

CZYTAJ TEŻ: Bestialskie psy rozszarpały Weronice twarz. Prokuratura bada ich DNA

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają