Seria ŚMIERTELNYCH POŻARÓW w Łodzi! OFIAR jest już prawie tyle, co W CAŁYM UBIEGŁYM ROKU!

i

Autor: BE /archiwum

Seria ŚMIERTELNYCH POŻARÓW w Łodzi! OFIAR jest już prawie tyle, co W CAŁYM UBIEGŁYM ROKU!

2021-01-20 13:16

Tylko w styczniu w Łodzi doszło do ponad 30 pożarów, w których życie straciło 6 osób. Według strażaków, zwłaszcza porównując z ubiegłym rokiem, statystyki są zatrważające. Komenda Miejska Straży Pożarnej w Łodzi radzi, jakimi zasadami kierować się przy wyborze czujki.

Początek 2021 roku jest tragiczny pod względem ilości pożarów w obiektach mieszkalnych. W ciągu pierwszych dwóch tygodni doszło do 32 pożarów, w których zginęło 6 osób, a 5 zostało rannych. - Jest to dramatyczna statystyka, gdyż dla porównania w całym ubiegłym roku w podobnych pożarach życie straciło 8 osób - podaje Komenda Miejska Straży Pożarnej w Łodzi. A przed nami jeszcze cały rok.

CZYTAJ TEŻ: W mieszkaniu 85-latki było TAK ZIMNO, że mało co NIE ZAMARZŁA! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

W większości przypadków przypuszczalną przyczyną pożarów było zaprószenie ognia.

Przypomnijmy, do śmiertelnych pożarów doszło:

  • przy ul. Słowackiego, gdzie zginęła 72-letnia kobieta
  • przy ul. Zgierskiej śmierć poniosła 55-latka
  • przy ul. Pocztowej odnaleziono zwłoki następnej kobiety
  • przy ul. Bruskiej zginął 60-letni mężczyzna [CZYTAJ WIĘCEJ...]
  • przy ul. Listopadowej zginął 69-letni mężczyzna [CZYTAJ WIĘCEJ...]
  • przy ul. Jaracza w płomieniach zginął 58-letni mieszkaniec kamienicy [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Strażacy apelują, aby nie bagatelizować kwestii pożarów w domach. - Takie ryzyko występuje w każdym domu bądź mieszkaniu, niezależnie od zastosowanych materiałów i sprzętów. Dlatego zawsze warto się na tę okoliczność zabezpieczyć i zamontować czujki, które zaalarmują o zagrożeniu - przestrzegają.

CZYTAJ TEŻ: Poślizgnął się na balkonie i STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ. Gdy ją odzyskał, BYŁA NOC i nie mógł się podnieść. Na termometrze -11 stopni!

Zasady doboru rodzaju czujki:

  • przy każdym urządzeniu gazowym (terma, piecyk, grzejnik itp.), szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, o ograniczonej wentylacji takich jak: łazienka, piwnica – czujka czadu lub nieco droższa czujka dualna (czadu i gazu), która ostrzeże nas zarówno przypadku wydzielania się tlenku węgla jak i gazu.
  • w każdym pomieszczeniu przeznaczonym na pobyt ludzi (pokoje dzieci, sypialnie, pokój dzienny) – czujka dymu (ich ilość uzależniona jest od chronionej powierzchni). Jedna czujka zapewnia ochronę na powierzchni ok. 60 mkw.
  • w przypadku pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia grzewcze typu kominek, piecyk, grzejnik gazowy itp. np. salony, pokoje dzienne – czujka dualna dymu i czadu.
  • wzdłuż ciągów komunikacyjnych (korytarze, klatki schodowe) – czujka dymu.

Czujka dymu i czujka czadu to najprostsze sposoby zabezpieczenia domu lub mieszkania przed pożarem i uratowania życia jego mieszkańców.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Awarie ogrzewania paraliżują stolicę!