Horror w Skierniewicach. Wjechał w nastolatki na rowerach. 29-latka oślepiło słońce?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Horror w Skierniewicach. Wjechał w nastolatki na rowerach. 29-latka oślepiło słońce? [NOWE FAKTY]

2022-06-28 15:48

Wypadek na ul. Fabrycznej w Skierniewicach, do którego doszło w poniedziałek (27.06.2022 r.) wstrząsnął całym miastem i regionem. W wyniku potrącenia przez samochód dostawczy zginęła 14-letnia dziewczynka. Jej o rok starsza koleżanka walczy o życie w szpitalu. Sprawą zajęła się prokuratura. Oto nowe fakty.

Skierniewice. Wypadek na ul. Fabrycznej (27.06.). Nie żyje 14-letnia rowerzystka

Jak pisaliśmy, tragiczny wypadek na ul. Fabrycznej w Skierniewicach miał miejsce w poniedziałek (27.06.2022 r.) około godziny 19:00. Samochód dostawczy wjechał w dwie nastolatki na rowerach. Wiadomo już, że to dziewczynki w wieku 14 i 15 lat. Młodsza z nich zginęła na miejscu, o życie starszej walczą lekarze. Kierowca dostawczego renault master to 29-letni mężczyzna. Ze wstępnych informacji wynika, że to on jako pierwszy próbował reanimować nastolatki, które w wyniku uderzenia wpadły do rowu. Dalszą reanimację, po przybyciu na miejsce, prowadziło pogotowie ratunkowe. Badanie trzeźwości 29-latka wykazało, że był on trzeźwy. Wstępnie przeprowadzone testy wykluczyły, aby był pod wpływem narkotyków. Bardziej szczegółowe badania zostaną przeprowadzone w laboratorium, z pobranej od niego próbki krwi.

ZOBACZ TEŻ: Wieruszów. Pijana 16-latka weszła na słup elektryczny. Poraził ją prąd

Użądliły go trzy osy. Umierał na moich oczach - relacja sąsiada

Tragedia w Skierniewicach. 29-letni kierowca dostawczaka wjechał w rowerzystki

- Na tym etapie wszystko wskazuje, że kierowca został oślepiony przez słońce i nie zauważył jadących przed nim rowerzystek - mówi w rozmowie z TVN 24 komisarz Robert Zwoliński z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach.

CZYTAJ: 19-latek wskoczył do rzeki "na główkę", z wody wyciągnęli go znajomi. Nie czuł rąk ani nóg

Dziś (28 czerwca) 29-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Okoliczności wypadku bada prokuratura. Biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych ma pomóc w odtworzeniu dokładnego przebiegu zdarzenia.

Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?