Zgierz: Jego rodzina ma koronawirusa. Śmierci 45-latka nie wpisano do rządowych statystyk

2020-04-06 9:21 BE
Do których szpitali w Małopolsce trafią zakażeni koronawirusem?
Autor: Pixabay.com W województwie małopolskim dzieisęc placówek może przyjmować zakażonych koronawirusem

Rodzina 45-letniego Piotra przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego. U żony i dzieci potwierdzono koronawirusa. Mężczyzna zmarł w zgierskim szpitalu, ale nie wpisano go do oficjalnych rządowych statystyk zgonów z powodu COVID-19.

O sprawie pisze TVN24. 45-latek miał mieć objawy wskazujące na koronawirusa, zmarł po dziesięciu dniach walki z chorobą w szpitalu zakaźnym w Zgierzu. Jak czytamy w materiale, lekarze wpisali jako przyczynę zgonu "chorobę zakaźną", mężczyzna nie został włączony do oficjalnych rządowych statystyk dotyczących zakażeń koronawirusem. Jak opisuje siostra zmarłego, lekarze poinformowali rodzinę, że wynik testu na koronawirusa wyszedł w jego przypadku "wątpliwy".

Tymczasem, u żony i synów 45-latka wykryto koronawirusa. Przebywają teraz w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Nikt z rodziny nie widział mężczyzny po śmierci, jego ciało zostało skremowane.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Przypomnijmy, na tę chwilę, w woj. łódzkim koronawirusem zakażonych jest 326 osób, w tym 3 zmarły. Kwarantanną objętych jest 3350 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 1689.

W całej Polsce zakażone są 4102 osoby, w tym 94 nie żyją.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Tak wygląda stan wyposażenia szpitali! Minister tłumaczy