Zmienił całe swoje życie, by policja nie wpadła na jego trop. Został zatrzymany po 10 latach ukrywania się

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Przestępcy nie mogą spać spokojnie

Zmienił całe swoje życie, by policja nie wpadła na jego trop. Został zatrzymany po 10 latach ukrywania się

2022-09-13 9:05

Ta historia pokazuje, że przestępcy nie mogą spać spokojnie, a sprawy nawet sprzed wielu lat znajdują swój finał. 39-latek poszukiwany listem gończym przez sąd w Łodzi został zatrzymany po 10 latach ukrywania się. Teraz odsiedzi zaległą karę 11 lat więzienia.

Dwa lata intensywnych i szeroko zakrojonych poszukiwań kryminalnych z kutnowskiej komendy doprowadziły do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny, który od 10 lat unikał pobytu w więzieniu. 39-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Łodzi za oszustwa. "Sprawa była wyjątkowo trudna ponieważ prowadził zakonspirowany sposób życia. W swoim zachowaniu unikał kontaktów z osobami postronnymi. Działał pod pseudonimem" - opisuje kom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja miała ślad mężczyzny w woj. świętokrzyskim, gdzie 6 września rozegrała się akcja. Jak podają mundurowi, z racji na topografię i zasięg terenu, działania służb były skomplikowane.

"Wzięli w nich udział kutnowscy kryminalni, którzy współpracowali z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjantami z wydziału kryminalnego komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 39-latek został zatrzymany na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego, gdzie spędzi 11 lat" - informuje policjantka.

CZYTAJ TEŻ: Ta sprawa nigdy nie została zgłoszona. Kryminalni odkryli przestępstwo po 14 latach!

"Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że nikt kto złamał prawo nie uniknie kary i prędzej czy później odpowie za swoje czyny" - dodaje policja.

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Nasi Partnerzy polecają