Zmienił całe swoje życie, by policja nie wpadła na jego trop. Został zatrzymany po 10 latach ukrywania się

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Przestępcy nie mogą spać spokojnie

Zmienił całe swoje życie, by policja nie wpadła na jego trop. Został zatrzymany po 10 latach ukrywania się

2022-09-13 9:05

Ta historia pokazuje, że przestępcy nie mogą spać spokojnie, a sprawy nawet sprzed wielu lat znajdują swój finał. 39-latek poszukiwany listem gończym przez sąd w Łodzi został zatrzymany po 10 latach ukrywania się. Teraz odsiedzi zaległą karę 11 lat więzienia.

Dwa lata intensywnych i szeroko zakrojonych poszukiwań kryminalnych z kutnowskiej komendy doprowadziły do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny, który od 10 lat unikał pobytu w więzieniu. 39-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Okręgowy w Łodzi za oszustwa. "Sprawa była wyjątkowo trudna ponieważ prowadził zakonspirowany sposób życia. W swoim zachowaniu unikał kontaktów z osobami postronnymi. Działał pod pseudonimem" - opisuje kom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja miała ślad mężczyzny w woj. świętokrzyskim, gdzie 6 września rozegrała się akcja. Jak podają mundurowi, z racji na topografię i zasięg terenu, działania służb były skomplikowane.

"Wzięli w nich udział kutnowscy kryminalni, którzy współpracowali z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjantami z wydziału kryminalnego komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 39-latek został zatrzymany na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego, gdzie spędzi 11 lat" - informuje policjantka.

CZYTAJ TEŻ: Ta sprawa nigdy nie została zgłoszona. Kryminalni odkryli przestępstwo po 14 latach!

"Taka sytuacja jednoznacznie wskazuje, że nikt kto złamał prawo nie uniknie kary i prędzej czy później odpowie za swoje czyny" - dodaje policja.

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE