Szczepienie

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Szczepienie

Jak idą szczepienia w woj. łódzkim? Trwają zapisy dla kolejnych grup! [HARMONOGRAM NA MARZEC]

2021-03-02 11:10

Jak powiedziała we wtorek (2 marca) pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak, w regionie łódzkim szczepienia przebiegają bez większych problemów. Dziś (2.03) i jutro (3.03) na szczepienia mogą się zapisywać m.in. pracownicy żłobków i klubów dziecięcych.

W związku z akcją szczepień regionie łódzkim trwa rejestracja osób pracujących w instytucjach zajmujących się opieką nad dziećmi. - Od wtorku 2 marca do środy 3 marca na zabiegi zapisywać się mogą m.in. pracownicy żłobków i klubów dziecięcych i tzw. opiekunowie dzienni – podała Jolanta Kowalik-Gęsiak. Pełnomocniczka dodała, że w województwie trwają szczepienia seniorów, którzy ukończyli 70 lat i nauczycieli.

ZOBACZ: Łódź: Punkty szczepień na COVID-19. Szczepionka na koronawirusa [PONAD 130 ADRESÓW]

Natomiast 7 marca mają rozpocząć się uzupełniające szczepienia kadry medycznej, a 15 marca szczepieni mają być pacjenci z chorobami przewlekłymi. Później, od 22 marca szczepionki zaczną przyjmować przedstawiciele służb mundurowych.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?

Tego samego dnia (22.03) ruszają szczepienia kolejnej grupy seniorów. - Bedą to osoby w wieku 60 i 65 plus, chociaż myślę, że tu się zmieni do 69 lat. Dlatego, że mamy zmianę stosowania preparatu AstryZeneki, czyli do 69. roku życia – powiedziała pełnomocniczka wojewody ds. szczepień.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Ratownicy po powrocie do karetki zastali TO i... ZAŁAMALI RĘCE. Post z tym zdjęciem szybko OBIEGA INTERNET [FOTO]

Kowalik-Gęsiak poinformowała też, że akcja szczepień w 428 punktach regionu łódzkiego przebiega bez większych problemów.

Według wtorkowych danych ze strony rządu, w woj. łódzkim zaszczepiono dotąd ok. 229 tysięcy osób, a drugą dawkę przyjęło już prawie 85 tys. osób punktach regionu łódzkiego przebiega bez większych problemów.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany