KORONAWIRUS: 101-latka z woj. łódzkiego jedną z najstarszych pacjentek w Polsce, które WYGRAŁY walkę z COVID-19!

2020-11-30 10:08
KORONAWIRUS: 101-latka z woj. łódzkiego jedną z najstarszych pacjentek w Polsce, które WYGRAŁY walkę z COVID-19!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. congerdesign

Przebywająca w szpitalu w Wieruszowie 101-letnia kobieta właśnie wygrała walkę z koronawirusem. To jedna z najstarszych pacjentek, która została wyleczona z COVID-19 i wkrótce zostanie wypisana ze szpitala. Lekarze mówią, że ma "dobre geny".

101-latka została przewieziona do szpitala w Wieruszowie z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Sieradzu, gdzie przebywa. Na oddział covidowy trafiła z lekkimi objawami - miała stan podgorączkowy. Jak podaje Radio Łódź, u pacjentki widoczne były typowe dla COVID-19 zmiany w płucach, ale wszystkie się wycofały. - Pacjentka nie gorączkuje i nie potrzebuje tlenu - mówi ordynator Longin Słowikowski.

101-latka wkrótce zostanie wypisana ze szpitala.

Jak seniorce udało się pokonać koronawirusa? - Myślę, że ma dobre geny - powiedziała w rozmowie z RŁ prezes wieruszowskiego szpitala Eunika Adamus.

101-latka z województwa łódzkiego jest jedną z najstarszych pacjentek w Polsce, które pokonały COVID-19. Przypomnijmy, do tej pory, najstarszą jest 103-letnia mieszkanka Opolszczyzny.

Zobacz jak pobierane jest osocze!

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE