Łódź: Koronawirus zbiera żniwo wśród nauczycieli: Trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Taken + webandi

Łódź: Koronawirus zbiera żniwo wśród nauczycieli: "Trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

2020-11-12 9:38

W minionym tygodniu w łódzkich liceach, z powodu koronawirusa, zmarło dwoje nauczycieli. Szkoły pogrążone są w żałobie. Żegnają ich pedagodzy i uczniowie. Nie brakuje wzruszających słów uznania i pożegnań.

Z całej Polski docierają wieści o śmierci szkolnych nauczycieli. Również w regionie łódzkim koronawirus zbiera żniwo. Szkoły pogrążają się w żałobie. W poniedziałek, 9 listopada zmarła Sylwia Duda, nauczycielka języka francuskiego, która uczyła w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi. "Była wieloletnim pracownikiem naszej szkoły, nauczycielką języka francuskiego. Nieocenioną koleżanką i przyjaciółką. Człowiekiem o wielkim sercu, pełnym ciepła, radości, wewnętrznego spokoju, empatii, dobra i pogody ducha. Z uśmiechem dla każdego - żegna ją szkoła.

Absolwenci wspominają ją jako wspaniałego pedagoga: "Najnormalniejszy i życiowy pedagog na tamten czas", "Nie mogę powstrzymać łez" - czytamy komentarze na Facebooku szkoły.

Dzień później odszedł Marek Walczak, nauczyciel fizyki i informatyki. On również uczył w XII LO. Był także wychowawcą w III Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łodzi. "Trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami" - czytamy wśród licznych komentarzy. "Tego żalu po stracie Wspaniałego Człowieka nie oddadzą żadne słowa... żegnaj Wspaniały Nauczycielu...", "Panie Marku, był Pan człowiekiem, który nauczył mnie Fizyki i Matematyki najlepszym pedagogiem. Będę zawsze Pana wspominał z łzą w oku" - żegnają go Ci, którzy dzielili z nim dni w szkole.

Takich pożegnań w szkołach w regionie jest więcej. Przypomnijmy, dwa tygodnie temu informowaliśmy o śmierci wieloletniego nauczyciela WF-u z Kocierzewa w powiecie łowickim [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

Tymczasem dobowy stan zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż utrzymuje się na poziomie pond 20 tysięcy. Przypomnijmy, na dzień 11 listopada 2020 r. wynosi ponad 25 tysięcy. Liczba zgonów tego dnia wyniosła ponad 400. Łącznie, od początku epidemii, w Polsce odnotowano 618 813 zakażeń, z czego zmarło 8805 osób.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce: ile zakażeń na dzień 11 listopada? Jaki jest stan zachorowań w woj. łódzkim? [DANE]

W samym województwie łódzkim, do tej pory poinformowano o 43 755 przypadkach zakażenia, w tym 536 osób zmarło.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany