Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus w fabryce przy Lodowej? 23-latka źle się poczuła, ruszyły wszystkie PROCEDURY

2020-03-18 9:30

Alarm w zakładzie przy ulicy Lodowej w Łodzi. Jedna z pracownic fabryki suszarek B/S/H trafiła we wtorek (17 marca) do szpitala im. Biegańskiego. Kobieta, która przyszła do pracy na poranną zmianę źle się poczuła. Do 23-latki natychmiast wezwano karetkę pogotowia, uruchomiono także wszelkie procedury w zakładzie.

Jak informuje Ekspress Ilustrowany, pacjentka w stanie dobrym trafiła do szpitala zakaźnego im. Biegańskiego. Kierownictwo zakładu natychmiast wprowadziło stosowne procedury – poinformowano sanepid oraz Sztab Kryzysowy firmy BSH.

ZOBACZ TAKŻE: Łódzkie: Lawinowo rośnie liczba chorych. COVID-19 już u 42 osób! To najwięcej w kraju! [AKTUALIZACJA]

- Zgodnie z wytycznymi sanepidu osoby mające z nią bezpośredni kontakt zostaną poddane domowej kwarantannie do momentu otrzymania wyników testu. Pozostali pracownicy udali się do swoich domów – mówi dla EI Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Prewencyjnie w fabryce odwołano popołudniową zmianę. Z kolei osoby z porannej zmiany, które nie miały kontaktu z 23-latką, po konsultacjach z służbami sanitarnymi opuściły zakład przy Lodowej około 15-tej.

Jak nieoficjalnie informuje Ekspress Ilustrowany w momencie interwencji pogotowia w fabryce przebywało ok. 500 osób.

Więcej na temat koronawirusa w regionie łódzkim:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany