Koronawirus w Łodzi: Czynsze za złotówkę dla gastronomii i klubów fitness

i

Autor: BE /archiwum

Koronawirus w Łodzi: Czynsze za złotówkę dla gastronomii i klubów fitness

2020-10-28 7:39

Nowe obostrzenia uderzyły mocno między innymi w gastronomię i siłownie. W Łodzi zadecydowano o objęciu tych miejsc obniżką czynszów do symbolicznej złotówki. Szczegóły w materiale.

W listopadzie właściciele lokali gastronomicznych oraz klubów fitness i siłowni wynajmujący pomieszczenia pod prowadzenie działalności od miasta zapłacą tylko 1 zł czynszu za cały miesiąc. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, tak jak w kwietniu i maju, chce pomóc właścicielom firm, którzy musieli - decyzją rządu - zamknąć lub ograniczyć swoją działalność gospodarczą.

ZOBACZ TEŻ: STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! To WIDEO robi PIORUNUJĄCE WRAŻENIE!

- W związku z decyzją rządu o natychmiastowym zamknięciu lokali gastronomicznych oraz braku informacji o jakichkolwiek rekompensatach dla właścicieli pubów, klubów i restauracji, podjęłam decyzje, które mają pomóc ratować miejsca pracy w tej ważnej dla naszego miasta branży. Wprowadzimy stawkę 1 zł za najem lokalu miejskiego przeznaczonego na tego typu działalność w całym mieście. Dodatkowo, samochody realizujące dowozy z restauracji mają od dziś możliwość wjazdu na ulicę Piotrkowską, po to, aby maksymalnie ułatwić realizowanie zamówień na wynos, które od kilku dni są podstawowym źródłem utrzymania dla tysięcy łodzian pracujących w branży gastronomicznej - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Przypomnijmy, że tak jak w kwietniu i maju ulga w czynszu będzie udzielana na wniosek najemców lokali, a warunkiem uzyskania bonifikaty będzie brak zaległości wobec miasta (m.in. w dotychczasowych płatnościach za czynsz, media czy w podatku od nieruchomości).

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany