Łódź. Akcja policji w sklepach i komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Kontrole policji w sklepach i komunikacji miejskiej. Posypią się mandaty za brak maseczek?

2020-08-03 12:49

W związku z panującą epidemią koronawirusa, nadal na terenie kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Łódzcy policjanci podczas rozpoczynających się wzmożonych działań sprawdzą jak respektowane są obostrzenia i czy łodzianie noszą maseczki w komunikacji miejskiej czy sklepach.

Należy pamiętać, że osoby zakażone koronawirusem, przechodzące chorobę bezobjawowo, nie stosując się do tego obowiązku nieświadomie zarażają innych. Tylko odpowiedzialne zachowanie, oraz bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym zaleceniom pozwoli zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

- Łódzcy policjanci od początku pandemii zwracają szczególną uwagę na wszelkie przejawy ignorowania nakazu, wielokrotnie rozmawiali z mieszkańcami o konieczności zakrywania ust i nosa, wręczali maseczki ochronne. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z konieczności zachowania szczególnej ostrożność w kontaktach z innymi. W celu zdyscyplinowania osób nie stosujących się do aktualnych obostrzeń, w najbliższych dniach na terenie miasta funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone działania kontrolne - zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Mandaty za brak maseczki - ile zapłacimy?

Funkcjonariusze pojawią się w środkach komunikacji miejskiej, sklepach oraz pozostałych miejscach, gdzie obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa.

Za niestosowanie się do nakazu noszenia maseczki grozi grzywna w wysokości do 500 złotych.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany