Tomaszów Mazowiecki. Na siłowni zmusił nastolatka do zdjęcia koszulki, może iść za kratki na kilka lat

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. tacofleur /zdjęcie ilustracyjne

Tomaszów Mazowiecki. Na siłowni zmusił nastolatka do zdjęcia koszulki, może iść za kratki na kilka lat

2022-02-17 14:10

Do trzech lat więzienia grozi 25-latkowi, który na jednej z tomaszowskich siłowni groził ćwiczącemu tam nastolatkowi pobiciem i zażądał, by ten oddał mu koszulkę.

Do zdarzenia doszło w południe 14 lutego 2022 roku w centrum Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie). Do jednej z siłowni wszedł mężczyzna i od ćwiczącego tam nastolatka zażądał oddania koszulki. "Była to koszulka klubowa jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Agresywny mężczyzna na własnej odzieży miał umieszczone emblematy jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Swoim zachowaniem i groźbą pobicia wzbudził obawę nastolatka, że może wobec niego użyć siły. By uniknąć ryzyka bójki z napastnikiem, nastolatek zdjął i przekazał mu swoją koszulkę. Wówczas agresor wyszedł wraz z "trofeum", bowiem takim mianem określane są przedmioty "zdobyte" w sposób naruszający prawo przez piłkarskich fanatyków od fanów innych klubów sportowych" - opisuje st.asp. Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Podpaliła męża tyrana. „Całe życie się nade mną znęcał”. Horror pod Skierniewicami

Doprowadzenie do sądu mężczyzny, który w Gostyniu oblał kobiecie twarz żrącym płynem

Bezpośrednio po zdarzeniu, o zajściu zostali poinformowani tomaszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Mając dobre rozpoznanie lokalnego środowiska kibicowskiego, szybko wytypowali mężczyznę mogącego odpowiadać za to naruszenie prawa. Rankiem 15 lutego 2022 roku kryminalni zapukali do drzwi 25-letniego tomaszowianina. Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych, ale oświadczył, że wie, co jest jej powodem.

W trakcie przeszukania 25-latka i jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli 1 gram marihuany i blisko 3 gramy mefedronu. Ściany pokoju, który zajmował wyklejone były tak zwanymi wlepkami o tematyce piłkarskiej i obwieszone szalikami różnych klubów piłkarskich. Większość z nich należała do klubu, któremu mężczyzna kibicuje lub innych z nim sympatyzujących.

Podczas szczegółowych oględzin policjanci ujawnili, że wśród nich jest również kilka szalików, czapek i bluz z barwami klubowymi i logo antagonistycznych klubów. Odzież ta była używana, co dało podstawy do przypuszczeń, że mogły to być również tak zwane "trofea", a mężczyzna w ich posiadanie mógł wejść w nielegalny sposób.

"Policjanci zabezpieczyli tę odzież oraz znaczną sumę pieniędzy, które będą stanowiły zabezpieczenie na poczet przyszłej kary. Po doprowadzeniu do prokuratury 25-letni tomaszowianin usłyszał zarzut kierowania groźby i zmuszenia w ten sposób pokrzywdzonego do określonego zachowania. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności" - informuje Stasiak.

Zabezpieczone narkotyki zostaną poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium, a tomaszowscy mundurowi ustalą, w jakich okolicznościach mężczyzna wszedł w posiadanie atrybutów piłkarskich drużyn, którym nie kibicuje.

Sonda
Czy polskie prawo radzi sobie z zachowaniem pseudokibiców?
Nasi Partnerzy polecają