Łódź: Wyszedł podczas kwarantanny, grozi mu nawet do 30 tysięcy złotych kary!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: Wyszedł podczas kwarantanny, grozi mu nawet do 30 tysięcy złotych kary!

2020-03-23 8:58

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Mężczyzna, podczas kwarantanny domowej, postanowił wyjść z domu. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne, ale i innych osób. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 30 tysięcy złotych.

Policjanci w całej Polsce, jak i w powiecie łódzkim wschodnim, sprawdzają osoby, które zostały zakwalifikowane przez służby sanitarne do kwarantanny. Mundurowi przede wszystkim sprawdzają czy takie osoby respektują ciążący na nich obowiązek. Codziennie zmienia się liczba osób przebywających w wyznaczonym miejscu. Jednak nie wszyscy objęci kwarantanną rozumieją powagę sytuacji i swoją bezmyślnością narażają zdrowie innych osób.

- Odpowiedzialność i rozsądek są teraz najważniejsze, jednak nie wszyscy to rozumieją - mówią policjanci. W miniony czwartek (19 marca) policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego kontrolowali jedną z rodzin objętych kwarantanną. Według posiadanych przez nich informacji wszystkie osoby zamieszkujące w jednym z domów powinny przebywać na swojej posesji. Na miejscu jednak policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców opuścił swoje miejsce zamieszkania.

CZYTAJ TEŻ: Łódź Kaliska: Powiedział, że ma koronawirusa, bo nie miał biletu. Kara: kilka lat za kratkami albo 10 tysięcy złotych grzywny

- Po powrocie mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego nie stosuje się do kwarantanny. Teraz za swój czyn grozi mu wysoka grzywna, nawet do 30 000 złotych - podaje policja.

Jak wygląda kontrola kwarantanny?

Kontrole osób objętych kwarantanną prowadzone są wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzają czy osoby te pozostają w wyznaczonym miejscu i czy się do tego stosują. Funkcjonariusze pytają też czy nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi zachowywać się odpowiedzialnie, by nie narażać innych na ryzyko.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czytaj więcej na temat koronawirusa w woj. łódzkim:

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE