Łódzkie. Poznała go przez internet i zaprosiła do domu. To, co jej zrobił zapamięta do końca życia...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. kaboompics /zdjęcie ilustracyjne

Łódzkie. Poznała go przez internet i zaprosiła do domu. To, co jej zrobił zapamięta do końca życia...

2022-06-29 15:08

Mieszkanka powiatu opoczyńskiego poznała przez Internet 22-latka. Po kilku tygodniach znajomości zaprosiła go do swojego domu. Po jego wyjeździe zorientowała się, co zrobił i natychmiast wezwała policję. Tę "przygodę" kobieta zapamięta do końca życia...

Młoda kobieta na jednym z internetowych portali poznała 22-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Po krótkiej wirtualnej znajomości, zaprosiła go do domu. Niestety, jak się okazało, mężczyzna wiązał z tą znajomością zupełnie inne plany. "22-latek wykorzystał nieuwagę kobiety i w nielegalny sposób, bez jej zgody, uzyskał dane logowania do jej bankowości elektronicznej. 22-latek włamał się na konto bankowe kobiety, z którego ukradł łącznie kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo łupem złodzieja padł telefon komórkowy o wartości około 700 złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że w swoim domu gościła złodzieja, natychmiast powiadomiła policję" - opisuje asp.sztab. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkanka woj. łódzkiego uwierzyła w "amerykańskiego wojskowego", straciła majątek

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę ze Stalowej Woli, który wysyłał zdjęcia genitaliów

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Okazało się, że 22-latek popełniając tę kradzież działał w warunkach recydywy, więc musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

ZOBACZ TEŻ: 37-latek okradł pasieki. Straty na ponad 14 tysięcy! Na co były mu ule z pszczołami?

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?