Razem ukradli paliwo za ponad 20 000 złotych, a teraz... razem mogą iść za kratki. Ta para jest jak Bonnie i Clyde

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Anna_Sunny /zdjęcie ilustracyjne

Ukradli paliwo za ponad 20 000 złotych!

Razem ukradli paliwo za ponad 20 000 złotych, a teraz... razem mogą iść za kratki. Ta para jest jak Bonnie i Clyde

2022-08-05 11:49

Do 5 lat więzienia grozi parze: 40-latce i 37-latkowi, którzy od jakiegoś czasu kradli paliwo na stacjach benzynowych. Ich sposób działania wszędzie był podobny. Jak się okazało, na swoim koncie mogą mieć kradzieże m.in. w Łodzi, Zduńskiej Woli, Grabicy, Bielawach czy Borkach.

Kobieta i mężczyzna tankowali paliwo do zbiorników w samochodzie i uciekali ze stacji nie płacąc. Działali na terenie województwa łódzkiego. Zostali zatrzymani po tym, jak 24 lipca 2022 r. ukradli paliwo na jednej ze stacji w Zduńskiej Woli. Jak opisuje policja, na stację podjechał chrysler, za kierownicą którego siedziała kobieta. Pod dystrybutorem, z samochodu wysiadł mężczyzna. Zatankował 104 litry benzyny i 53 litry auto gazu i wsiadł do samochodu. Odjechali nie płacąc za tankowanie. Ukradli paliwa za blisko 900 złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Skoczył z wiaduktu z miłości do żony, teraz leczy rany w szpitalu

"Zduńskowolscy śledczy, zaczęli typować sprawców tej kradzieży. W trakcie postępowania okazało się, że 40-letnia łodzianka oraz 37-letni mieszkaniec Koluszek, kradli paliwo nie tylko w Zduńskiej Woli, ale również w innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego. Sposób działania był wszędzie podobny: na stację paliw podjeżdżała samochodem łodzianka lub jej partner, a potem jedno z nich tankowało zbiorniki znajdujące się w samochodzie i odjeżdżali" - podaje sierż. szt. Katarzyna Biniaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

ZOBACZ: 42-latek podłożył ogień na posesji teścia. Straty sięgają ponad 100 tysięcy złotych

Para usłyszała zarzuty za dokonanie kradzieży na stacjach paliw w Zduńskiej Woli, Łodzi, Grabicy, Bielawach, Borkach, Budziszewicach. Łodzianka usłyszała zarzuty za kradzież paliwa na kwotę ponad 8000 zł, natomiast mężczyzna za niespełna 13000 zł. Postawione zostały im również zarzuty za kierowanie pojazdem, pomimo sądowego zakazu, bo oboje mają zabrane uprawnienia - kobieta za jazdę pod wpływem narkotyku, a mężczyzna za jazdę po pijanemu.

"Sprawa ma charakter rozwojowy, bo do zduńskowolskiej komendy zgłaszają się kolejne jednostki szukające tych złodziei. Do czasu postępowania sądowego, prokurator objął ich policyjnym dozorem" - informuje policjantka.

Obojgu grozi kara do 5 lat więzienia.

Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą
Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE