Szpital w Zgierzu jako PIERWSZY W WOJEWÓDZTWIE otworzył oddział rehabilitacji dla pacjentów po COVID-19!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. fernandozhiminaicela

Szpital w Zgierzu jako PIERWSZY W WOJEWÓDZTWIE otworzył oddział rehabilitacji dla pacjentów po COVID-19!

2020-12-15 7:57

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu otwarto oddział rehabilitacji dla osób, które po przejściu zakażenia COVID-19 mają problemy z powrotem do pełnej sprawności. To pierwsza placówka w województwie łódzkim, która przygotowała leczenie w warunkach szpitalnych.

Szpital w Zgierzu, jako pierwszy w województwie łódzkim, przygotował pod kątem COVID-19 leczenie w warunkach szpitalnych i usprawnienie osób po przebytym zakażeniu w Oddziale Rehabilitacji. Skierowanie można otrzymać od lekarza POZ.

- Program realizowany w Szpitalu jest odpowiedzią na pilną potrzebę rozpoczęcia kompleksowej rehabilitacji pacjentów w celu pełnego powrotu do zdrowia. W cyklu zabiegów podczas trwającego pobytu, zajmiemy się nie tylko ciałem, czyli poprawieniem wydolności wysiłkowej i krążeniowej, ale, przez odpowiednie techniki relaksacyjne, także sferą psychiczną ozdrowieńców, których część ma problemy z koncentracją, odczuwa spowolnienie czy ma poczucie zagubienia, lęku, niepewności - opisuje szpital.

Zobacz jak pobierane jest osocze!

Program rehabilitacji obejmuje usprawnienie szeregu powikłań po przebytym zakażeniu COVID-19, często związanych z zaburzeniem ciśnienia krwi, zakrzepami zatorowymi, zmniejszeniem wydolności oddechowej oraz ogólnym osłabieniem organizmu.

CZYTAJ TEŻ: 101-latka z woj. łódzkiego jedną z najstarszych pacjentek w Polsce, które WYGRAŁY walkę z COVID-19!

Rehabilitacja ozdrowieńców oparta będzie na dobranych zabiegach, w tym tlenoterapii, inhalacji, zabiegach poprawiających ogólną wydolność organizmu, zapewniających pacjentowi powrót do pełnionych funkcji społecznych i zawodowych.

Szczegółowe informacje oraz w celu ustalenia terminu przyjęć otrzymacie dzwoniąc pod numery telefonów: 42 714 42 95 lub 42 714 42 97.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany