Koronawirus w Polsce: W którym powiecie w Łódzkiem NIE MA ANI JEDNEGO przypadku zakażenia? ZOBACZ NAJNOWSZE DANE!

i

Autor: SE

Koronawirus w Polsce: W którym powiecie w Łódzkiem NIE MA ANI JEDNEGO przypadku zakażenia? ZOBACZ NAJNOWSZE DANE!

2020-08-07 13:12

Laboratoryjne testy na koronawirusa potwierdziły od początku epidemii 4216 przypadków zakażenia w woj. łódzkim, w tym 214 osób zmarło. Według raportu Ministerstwa Zdrowia w naszym regionie aktualnie zakażonych jest 635 osób. Ta liczba stale rośnie. W ostatnich dniach przybywa po kilkadziesiąt nowych przypadków. Gdzie w woj. łódzkim jest teraz najgorsza sytuacja? W którym powiecie nie ma ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem? Sprawdźcie najnowsze dane!

W ostatnich dniach przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce przybywa lawinowo. Dziś (7.08.2020 r.) odnotowaliśmy kolejny rekord pod tym względem. Tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono testami laboratoryjnymi 809 przypadków zakażenia. Najwięcej z nich dotyczy Śląska (259), Małopolski (144), Mazowsza (104), dalej woj. łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1).

CZYTAJ: Lokal Nowa Pracownia w Łowiczu objęty kwarantanną! U gości potwierdzono zakażenie koronawirusem - ostrzega sanepid!

Ministerstwo zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych 13 osób, w tym dwóch z województwa łódzkiego. To 56-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Zduńskiej Woli oraz 71-letnia kobieta z powiatu sieradzkiego przebywająca w szpitalu w Łodzi.

Koronawirus w woj. łódzkim - czerwona i żółta strefa

Wczoraj resort, na specjalnej konferencji prasowej, poinformował o wprowadzeniu w Polsce "stref", ze względu na przyrost zakażeń. W żółtej i czerwonej obowiązują szczególne obostrzenia. Na tę chwilę, strefami żółtą i czerwoną objętych jest 19 powiatów, w tym dwa w woj. łódzkim: pow. wieluński (czerwona) i pow. wieruszowski (żółta).

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska podzielona na strefy! W woj. łódzkim czerwona i żółta! Szumowski: "Otrząśnijmy się z beztroski"

Koronawirus w woj. łódzkim [DANE]

Laboratoryjne testy na koronawirusa potwierdziły od początku epidemii 4216 przypadków zakażenia w woj. łódzkim, w tym 214 osób zmarło. Według raportu Ministerstwa Zdrowia w naszym regionie aktualnie zakażonych jest 635 osób. Kwarantanną objętych jest 2497 osób, a 659 nadzorem epidemiologicznym. W szpitalu, z podejrzeniem koronawirusa przebywa 44 pacjentów.

Obecnie najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem jest w powiatach: wieluńskim (155), w Łodzi (105) oraz wieruszowskim (81).

Jest też jeden powiat, w którym obecnie nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. To powiat kutnowski, w którym od początku epidemii zachorowały 102 osoby. Dwie z nich zmarły.

Najmniej przypadków koronawirusa w regionie łódzkim do tej pory odnotowano w powiecie brzezińskim - łącznie 17 osób.

A tak wygląda sytuacja epidemiczna w pozostałych powiatach woj. łódzkiego:

A tak wygląda sytuacja epidemiczna w pozostałych powiatach woj. łódzkiego:

i

Autor: UW

W całej Polsce do tej pory odnotowano 50 324 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 787 osób zmarło.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

1 września dzieci wrócą do szkół? "Polska jest bardzo słabo przygotowana"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany