Alarm meteo dla Łodzi i regionu. Obowiązuje II stopień zagrożenia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. WikimediaImages /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Łodzi i regionu. Obowiązuje II stopień zagrożenia!

2022-06-20 11:32

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają w poniedziałek (20 czerwca) przed burzami w całym woj. łódzkim. Dla 23 powiatów obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), burze w Łodzi i regionie, z dużym prawdopodobieństwem mogą występować od godz. 14 do godz. 24. W tym czasie spodziewać się możemy miejscami również bardzo silnych opadów deszczu od 25 do 35 mm oraz porywów wiatru do 100 km/h. Miejscami wystąpić może także grad. Najbardziej intensywne zjawiska mogą pojawić się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia w Plewniku. Rolnik poszedł na ryby, utopił się w stawie

Ostrzeżenie IMGW dla woj. łódzkiego, 20.06.2022

Dla dużej części woj. łódzkiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy ono 23 powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, opoczyńskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, Skierniewic, skierniewickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego.

CZYTAJ: Łódzkie lotnisko rozwija siatkę połączeń! Dokąd polecimy wkrótce z Łodzi?

Krzysztof Gawkowski: Cenę paliwa można obniżyć o ponad złotówkę

Z kolei dla powiatu kutnowskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. O godz. 12 do 22 prognozowane są tu burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

IMiGW w poniedziałek (20.06) prognozuje również w woj. łódzkim wysokie temperatury, maksymalnie w dzień od 29 st. C do 33 st. C.

SPRAWDŹ TEŻ: Pływał kajakiem po ulicy. Skutki wielkiej ulewy i burzy w Wieluniu [WIDEO]

Gdzie jest burza?

Radary burzowe to coraz popularniejsze i powszechne źródło informacji o tym, gdzie jest burza w danym momencie i regionie. W internecie dostępnych jest kilka serwisów, które na bieżąco informują, gdzie spodziewać się burz. Dostępne są dane z radarów i mapy burzowe. SPRAWDŹ: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Sonda
Boisz się burzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany